Jak osuszyć po zalaniu pomieszczenia?

W jaki sposób osuszyć po zalaniu dom lub posesję? Zdarza się, że samodzielne osuszanie po zalaniu jest kłopotliwe, długotrwałe i kosztowne, dlatego najlepiej powierzyć tę sprawę profesjonalistom.

Jak osuszyć zalane pomieszczenia?

Ocenę szkód, znalezienie przyczyny oraz wybór metody osuszania po zalaniu również warto powierzyć ekspertom. Jest to szczególnie ważne, ponieważ wilgoć może zaszkodzić fundamentom domu i jeśli tak się stanie, osuszanie po zalaniu może okazać się niełatwe. Dopiero po dokonaniu tych czynności przystępujemy do osuszania po zalaniu naszego domu.

Możemy wykorzystać sprzyjającą porę roku i wietrzyć zalane powietrza, czyli pozwolić powierzchni wyschnąć naturalnie, lecz w wielu przypadkach efekt może nie być satysfakcjonujący. Grube mury mogą wysychać nawet kilka lat. Z kolei czas mechanicznego osuszania po zalaniu jest zwykle znacznie krótszy i zależy od m.in. zalanej powierzchni, liczby pracujących osuszaczy, a przede wszystkim od wyrządzonych szkód. Mechaniczne osuszanie trwa zwykle od 10 do 21 dni. W trakcie osuszania mechanicznego należy pamiętać o intensywnym wietrzeniu zalanych pomieszczeń. Możemy wykorzystać jeszcze inne metody osuszania, np. metodę mikrofalową, osuszanie absorpcyjne lub kondensacyjne. Niezależnie od naszej decyzji korzystajmy z usług profesjonalistów, żeby nie narażać się na dodatkowe koszty, a osuszanie było skuteczne i szybkie. Nam pozostanie więc bezpiecznie i zdrowo mieszkać.

Udostępnij: