Obudowa studni głębinowej

Studnia głębinowa jest rozwiązaniem stosowanym w miejscach, w których doprowadzenie wody do działki z miejskiej infrastruktury jest niemożliwe lub nieopłacalne. Przygotowując się do inwestycji, warto zadbać nie tylko o wysokiej jakości rury studzienne, filtry czy pompę. Niezwykle istotna jest również obudowa studni.

Wiele osób kojarzy ją tylko z deklem zamykającym. Zabudowa studni to jednak bardziej skomplikowany element, który pełni kilka kluczowych funkcji. Pierwszą z nich jest zabezpieczenie wody przed zanieczyszczeniami w postaci liści, żwiru, odpadów czy insektów. Kolejnym, niezwykle ważnym zadaniem jest ochrona elementów technologicznych studni, takich jak zawory, manometr, wodomierz oraz aparatura do pomiaru wody.

Nie można zapominać, iż obudowa studni głębinowej stabilizuje konstrukcję w gruncie. Ten istotny aspekt powoduje, że warto decydować się na rozwiązania sprawdzone i trwałe, wykonane przez profesjonalistów. Obudowa, prawidłowo zamontowana, zapewni bezproblemowe korzystanie ze studni, a także wysoką jakość wody, do której nie dostaną się przypadkowe zanieczyszczenia pochodzące z powierzchni gruntu.

Z czego więc wykonać obudowy studni? Najlepszym rozwiązaniem jest tworzywo PCV, cechujące się właściwościami antykorozyjnymi. Zabudowy z tego surowca są także lekkie i łatwe w montażu, co zdecydowanie ułatwia sam proces instalacji studni, jak również późniejszą eksploatację i konserwację ujęcia wody.

Decydując się na utworzenie studni głębinowej, przygotowanie do inwestycji oraz jej przeprowadzenie, warto powierzyć specjalistom. Wykonawca będzie również pomocny w wyborze właściwej obudowy studni, która zabezpieczy wodę przed zabrudzeniem, a także zapewni bezusterkowe korzystanie z ujęcia.

Udostępnij: