Sekrety architektury miejskiej
Mała architektura miejska to nieodłączne elementy krajobrazu zarówno w niewielkich miastach, jak i dużych metropoliach, które otaczają mieszkańców każdego dnia. W skład małej architektury miejskiej wchodzą między innymi kosze uliczne, ławki parkowe, stojaki na rowery, donice czy siłownie na świeżym powietrzu. Z małą architekturą miejską ludzie mijają się w drodze do pracy, szkoły czy podczas spaceru, dlatego warto, by poza funkcją użytkową przedmiotów, mała architektura miejska stanowiła również ozdobę samą w sobie i poprawiała estetykę otoczenia. Wysoka funkcjonalność, estetyka i dbałość o każdy detal małej architektury miejskiej to klucz do sukcesu.
Nie mniej istotną kwestią jest oczywiście fakt, by do produkcji małej architektury miejskiej wybierane były tylko i wyłącznie bardzo trwałe materiały. Jest to kwestia nadrzędna, ponieważ elementy małej architektury miejskiej każdego dnia będą wystawione na zmienne warunki pogodowe, opady atmosferyczne, promieniowanie słoneczne, uszkodzenia mechaniczne i wiele innych. Z jakich materiałów powinna być wykonana mała architektura miejska?
Wysokiej jakości mała architektura miejska stworzona jest z metalu, stali cynkowanej ogniowo lub stali nierdzewnej, a także impregnowanego specjalnymi preparatami naturalnego drewna. Ważne jest, aby zlecić wyprodukowanie małej architektury miejskiej specjalistom, który umiejętnie połączą świetne materiały, idealną estetykę i niskie koszta wszystkich zamówionych elementów małej architektury miejskiej.